Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2013

Νίκη...ανόδου για Φωστήρα

Ο Φωστήρας κατάφερε να πάρει το "τρίποντο" στον αγώνα καθώς επιβλήθηκε
με 4-2 της Α.Ε.Κ. Χανίων στο γήπεδο Σούδας την Κυριακή το μεσημέρι. Το σκορ άνοιξε ο πρώην "κιτρινόμαυρος" Τσαγκαράκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 18' για να ισοφαρίσει σε 1-1 ο Σταυρουλάκης στο 36' επίσης με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τα 35' μέτρα με το οποίο έκλεισε και το α' ημίχρονο. Στο δεύτερο 45λεπτο ο Φωστήρας μπήκε πιο δυνατά και στο 52' ο Καρατζάς με εναέριο βολ-πλανέ έστειλε την μπάλα στο πλεκτό, δίνοντας εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του. Στο 58' ο Παλαθούρας Ν. με απευθείας εκτέλεση κόρνερ κατάφερε να αιφνιδιάσει την άμυνα της Α.Ε.Κ. και να κάνει το 1-3. Στο 71' ο Ντούφας με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή κατάφερε να δώσει διαστάσεις θριάμβου στην νίκη του Φωστήρα. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα μας ήταν να μειώσει με πέναλτι του Σταμπουλή στο 82'.

Να σημειώσουμε ότι με τον Φωστήρα αγωνίστηκε ο πρώην ποδοσφαιριστής της Α.Ε.Κ., Τσαγκαράκης Γιώργος παρά το ότι υπήρχε συμφωνία ανάμεσα στον ίδιο και την διοίκηση του "δικεφάλου" να μην αγωνιστεί στα παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων. Σε άλλο άρθρο θα έχουμε και την ανακοίνωση που εξέδωσε για τον λόγο αυτό ο έμπειρος ποδοσφαιριστής ο οποίος ζητάει δημόσια συγνώμη από τον πρόεδρο, τον προπονητή και τους παίκτες της πρώην ομάδας του.