Κυριακή 31 Μαρτίου 2013

Ήττα με κάτω τα χέρια

Την ήττα με σκορ 3-1 γνώρισε η ομάδα μας απο την Άμιλλα σήμερα το πρωί στο
γήπεδο της Σούδας. Στο παιχνίδι κυριάρχησαν οι δυνατές μονομαχίες και απο το ξεκίνημα φάνηκε οτι θα γινόταν ένας ενδιαφέρον αγώνας. Οι "κιτρινόμαυροι" που καίγονταν για τους βαθμούς έχασαν κλασσικές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ με σημαντικότερη το δοκάρι του Σταμπουλή στο 23'. Κόντρα στην ροή του αγώνα η Αμιλλα κατάφερε και προηγήθηκε με κεφαλιά του Παγωνάκη στο 41' μετά απο εκτέλεση φάουλ του Μ. Σοφρώνογλου. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε και πάλι δυνατά και προσπάθησε να πέτυχε το γκολ χωρίς όμως αποτέλεσμα καθώς οι Σταμπουλής και Στεφάτος σπατάλησαν σημαντικές ευκαιρίες. Στο 68' ο Απλαδάς έφυγε στην κόντρα και κατάφερε να κάνει το 0-2 και να δώσει σαφές προβάδισμα νίκης στους φιλοξενούμενους. Στο επόμενο λεπτό όμως ο Μαυρογέννης εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας της Αμιλλας και μείωσε σε 1-2, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στον αγώνα. Η ομάδα μας συνέχισε να χάνει σημαντικές ευκαιρίες. Και εκει ίσχυσε ο "άγραφος" νόμος του ποδοσφαίρου και η Αμιλλα απο άλλη μια στημένη φάση κατάφερε να κάνει το 1-3 με κεφαλιά του Μπιτσάκη στο 76'.
Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τους Σφακιωτάκη, Γιαννολλάρη (88' Νικολαΐδη), Ζουριδάκη (71' Μπομπολάκη), Τζεβελέκο, Σοφουλάκη, Σταυρουλάκη, Στεφάτο, Ασλανίδη, Μαυρογέννη, Μαθιουδάκη (81' Ζιρίδη), Σταμπουλή.